Laagri keskuses läheb lammutamisele tuntud hoone

Hoiu 3, Laagri alev
Hoiu 3, Laagri alev Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Lähipäevil asutakse lammutama endist sovhoosi haldushoonet Laagri alevikus Hoiu tänaval, mis on nimetatud kultuuriministeeriumi tellitud uuringus silmapaistvaks 20. sajandi arhitektuuri näiteks, mida võiks väärtustada ja kaitsta.

Saue vallavanem Andres Laisk selgitas ERR-ile, et hoone säilitamiseks on peetud läbirääkimisi nii endise kui praeguse omanikuga, kuid ühiselt on leitud, et see oleks keeruline. Maja on viimased 20 aastat seisnud tühjana, on amortiseerunud ning puudub suurem avalik huvi hoone säilitamise vastu.

Muinsuskaitseameti kommunikatsiooniosakonna juhataja Madle Lippus tõdes, et 20. sajandi arhitektuurinäidete kaardistamine oligi uuring, mis pööras tähelepanu ajalooliselt erilistele säilitamisväärsetele hoonetele, kuid seaduslikku mõju nende üle ei oma.

Lippus selgitas, et kümmekond aastat tagasi pakuti vallale, kas nad sooviks hoonet võtta muinsuskaitse alla, kuid seda soovi ei olnud.

Hoone asemele tuleb jalakäijate promenaad, mis ühendab raudteejaama keskusega, ja tunnel, mille kaudu kergliiklejad ohutult sõidutee alt läbi pääsevad. Tegu on osaga suurest projektist, mille käigus kujundatakse uus Laagri aleviku keskus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: