Tallink tahab emiteerida 31,5 miljoni eest uusi aktsiaid

Tallinki laevad Tallinna sadamas.
Tallinki laevad Tallinna sadamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallink Grupp teavitas esmaspäeval börsi kavatsusest suurendada ettevõtte aktsiakapitali kuni 31,5 miljoni euro võrra ning uute aktsiate avaliku pakkumise läbiviimise plaanist. Aktsia kavandatav hind on 0,47 eurot.

Uute aktsiate kavandatav märkimise aeg on eelduslikult 18. august (kaasaarvatud) kuni 1.september ning ettevõte kavatseb pakkuda kuni 66 988 204 nimiväärtuseta lihtaktsiat, teatas ettevõte.

Ülemärkimise korral on Tallinkil õigus suurendada pakutavate aktsiate arvu kümne protsendi võrra ehk kuni 73 687 024 aktsiani, mille tulemusel suureneks ettevõtte aktsiakapital kuni 34,6 miljoni euro võrra.

Aktsia kavandatav väljalaskehind on 0,47 eurot ühe aktsia kohta, mis vastab aktsia arvestuslikule väärtusele, st aktsiad lastakse välja ilma ülekursita. Esmaspäeva hommikul Tallinna börsi avanedes langes enim just Tallink Grupi aktsia – 1,45 protsenti 0,679 eurole. 50 minutit pärast Tallinki aktsiaemissiooni teadet oli aktsia hind Tallinna börsil langenud 10,01 protsenti 0,62 eurole.

Uued aktsiad on sama liiki Tallinki olemasolevate lihtaktsiatega ning annavad aktsionäridele samasugused õigused. Uued aktsiad annavad aktsionäridele õiguse dividendidele tänavu 1. jaanuaril alanud ja järgnevate majandusaastate eest.

Tallinki olemasolevatel aktsionäridel on kooskõlas äriseadustiku sätetega uute aktsiate märkimise eesõigus, mida saab teostada ülalnimetatud märkimisperioodi jooksul.

Tallinki suurim aktsionär AS Infortar, kellele kuulub ligikaudu 39 protsenti kõikidest Tallinki aktsiatest, on andnud ettevõttele märkimise garantii, mille kohaselt kohustub Infortar märkima, tingimusteta ja tagasivõtmatult, avalikult pakutavaid aktsiaid (kui avalik pakkumine toimub) väärtuses kuni 15 miljoni euro eest.

Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene sõnul on ettevõtte aktsionäride arv koroonakriisi eelse ajaga võrreldes enam kui kahekordistunud ja küündib praegu enam kui 28 700 aktsionärini.

"Kavandatud aktsiakapitali suurendamise ja uute aktsiate avaliku pakkumisega soovime me nüüd tasakaalustada seniseid samme ka aktsionäride kaasamisega ning anname kõikidele headele tänastele ja tulevastele aktsionäridele võimaluse meie ettevõtte tuleviku kindlustamisse oma panus anda," lisas Nõgene.

Aktsiate avalik pakkumine plaanitakse läbi viia üheaegselt nii Eestis kui Soomes ning Tallink kavatseb taotleda uute aktsiate noteerimist ja kauplemisele võtmist Nasdaq Tallinna Börsi põhinimekirjas ning Nasdaq Helsingi Börsi põhinimekirjas.

Avaliku pakkumise korraldamiseks peab avaliku pakkumise ja noteerimise prospekti kinnitama finantsinspektsioon, milleks on alustatud vastav menetlus.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: