Biden tahab USA-s suurendada elektriautode müüki

USA president Joe Biden
USA president Joe Biden Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/JONATHAN ERNST

President Joe Biden tahab, et pooled USA-s müüdavad autod oleks aastaks 2030 nullemissiooniga, teatas neljapäeval Valge Maja.

"President allkirjastab täitevkorralduse, milles seatakse ambitsioonikas uus eesmärk teha pooled uued sõidukid 2030. aastaks nullemissiooniga sõidukiteks, nende seas täiselektrilised, hübriidsed või kütuseelemendiga elektrisõidukid," teatas Valge Maja.

"Presidendi täitevkorraldus annab Ameerikale positsiooni juhtida elektrisõidukite tulevikku, tõrjuda Hiina konkurentsist välja ja lahendada kliimakriis," lisas Valge Maja. 

USA autotootjad Ford, General Motors ja Stellantis on väljendanud eesmärki, et elektrisõidukid peaksid moodustama 2030. aastaks 40-50 protsenti uute autode müügist.

Algatust kiitsid ka tootjad nagu BMW, Honda, Volkswagen ja Volvo, mille elektrisõidukeid peetakse USA konkurentidest  arenenumaks.

Plaanile avaldas toetust ka üks Ameerika suuremaid ametiühinguid United Auto Workers (UAW).

"UAW liikmed, praegu ja tulevikus, on valmis neid elektriautosid ja -kaubikuid ning nende akusid ehitama," ütles ametiühingu juht Ray Curry.

USA-s on üleminek elektriautodele olnud aeglasem kui näiteks Hiinas või Euroopas.

"Kui Euroopas moodustavad elektriautod uute autode müügist kümme protsenti, siis Ühendriikides vaid alla kahe protsendi," teatas Rahvusvaheline Energiaagentuur.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: