Liiklusohtlik Vana-Narva maantee ja Saha-Loo tee ristmik tehakse korda

Saha-Loo teelõik.
Saha-Loo teelõik. Autor/allikas: Hendrikson & Ko

Transpordiamet andis sel nädala ehitusloa Tallinna piiri lähistel asuva Vana-Narva maantee ja Saha-Loo tee ristmiku rekonstrueerimiseks. Ehitustööd algavad järgmise aasta esimeses pooles.

Tegemist on kindlasti kõikide liiklejate poolt kauaoodatud objektiga, mille tänane olukord ei vasta kehtivatele nõuetele, ütles ERR-ile transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna põhja üksuse juhataja Viktor Kisseljov.

"Teekatted on amortiseerunud, puuduvad kõnni- ja jalgrattateed. Vana-Narva maantee ja Saha-Loo tee ristmik on liiklusohtlik," lausus Kisseljov.

Ristmik ehitatakse ümber ringristmikuks. Ristmiku läbilaskvuse suurendamiseks rajatakse lisarada Vana-Narva maanteelt Saha-Loo teele parempöörde sooritamiseks.

Lisaks ristmikule rekonstrueeritakse ka kilomeetri võrra Vana-Narva maanteed ja poolteist kilomeetrit Saha-Loo teed. Teed saavad uue katte, olemasolevad ristmikud ja mahasõidud rekonstrueeritakse.

Kogu tee ulatuses on projekteeritud 1+1 sõidurada ja tee keskele vasakpöörde sooritamiseks lisarada tänavatele ja mahasõitudele. Lisaks muudele töödele rajatakse tänavavalgustus. Vana-Narva maantee ja Saha-Loo tee äärde on ette nähtud kõnni- ja jalgrattateede ehitamine, ütles Kisseljov.

Praegu käib hankedokumentide ettevalmistamine. Riigihanke plaanib transpordiamet välja kuulutada hiljemalt tänavu oktoobris. Tööde eeldatav algus on 2022. aasta esimene pool ja lõpp 2022. aasta lõpus. Kisseljovi sõnul võivad teetööd liiklejatele kaasa tuua ajutisi ebamugavusi

Ehitustööd lähevad maksma ligikaudu 2,8 miljonit eurot.

Hiljuti rekonstrueeriti läheduses asuv liiklejatele samuti ebamugavusi põhjustanud Pärnamäe tee ja Narva maantee ristmik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: