Soome kaks valitsuserakonda tülitsevad heitkoguste maksustamise pärast

Soome Keskerakonna juht Annika Saarikko
Soome Keskerakonna juht Annika Saarikko Autor/allikas: SCANPIX/AP/Francisco Seco

Soome Keskerakond ja roheliste erakond ei jõudnud kolmapäeval eelarveläbirääkimistel heitkoguste maksustamisel kokkuleppele. Ajalehe Helsingin Sanomat teatel oli läbirääkimiste õhkkond pingeline.

Peaminister Sanna Marini sõnul jätkuvad läbirääkimised neljapäeval, mil rohelised ja Keskerakond peavad heitkoguste maksustamises kokkuleppele jõudma.

Muudes eelarve küsimustes jõudsid valitsusparteid kokkuleppele, jäi vaid heitkoguste maksustamise teema, teatas Yle. 

Kahe partei kõnelusi juhtisid roheliste keskkonnaminister Krista Mikkonen ja endine Keskerakonna juht ja peaminister Juha Sipilä. Viimane on nüüd parlamendis keskkonnakomisjoni esimees. 

Keskerakonna juht ja rahandusminister Annika Saarikko ei osale reedel ka Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel Sloveenias. 

Põllumajandustööstusel on tihedad sidemed Keskerakonnaga. Põllumajandussektoris pole aga kasvuhoonegaaside heitkoguseid juba aastaid oluliselt vähendatud. 

Roheliste sõnul ei saa valitsus jätkata, kui heitkoguseid märkimisväärselt ei vähendata. 

Vasakliit toetab roheliste kliimameetmeid. Ülejäänud kaks valitsusparteid proovivad säilitada neutraalust.

"Nüüd tuleb leida meetmed heitkoguste vähendamiseks. See on meie tingimus. Oleme kindlad, et leiame lahenduse," teatas Vasakliidu juht Li Andersson. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: