Tallinnas tuleb peagi registreerida kõik lemmikloomad

Edaspidi tuleb Tallinnas registrisse kanda kõik lemmikloomad
Edaspidi tuleb Tallinnas registrisse kanda kõik lemmikloomad Autor/allikas: Televaataja foto

Tallinna linnavalitsus võttis vastu Tallinna lemmikloomaregistri põhimääruse, mille jõustumisel tuleb registrisse kanda kõik linnas peetavad lemmikloomad.

Praegune Tallinna koerteregister nimetatakse ümber Tallinna lemmikloomaregistriks.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul tuleneb lemmikloomaregistri pidamise ülesanne eeskätt loomatauditõrje seadusest, kuid Tallinna registri oluliseks eesmärgiks on koguda ka teavet linnas peetavate lemmikloomade kohta ja hõlbustada kaotsi läinud lemmiku tagastamist omanikule.

"Kui Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi tuleb registrisse kanda üksnes koerad ja kassid, siis uue Tallinna lemmikloomaregistri põhimääruse kohaselt kogutakse andmeid ka teiste lemmikloomade kohta."

Uuenenud registrisse on lisatud ka varjupaiga moodul, et pidada arvestust ka varjupaika jõudnud loomade ning neile tehtud protseduuride üle, samuti jälgida loomade liikumist ja koguda statistilisi andmeid.

Lemmikloom on seaduse mõistes inimese isiklikuks meelelahutuseks või seltsiks peetav või sellel eesmärgil pidamiseks mõeldud loom. Määruses käsitatakse lemmikloomana ka eriülesannete täitmiseks treenitud looma, keda kasutavad näiteks nägemispuudega inimesed või politsei- ja piirivalveamet.

Lemmiklooma kiipimise järel saab lisada looma andmed registrisse. Tänavu mai lõpuks oli registrisse kantud 64 185 lemmiklooma.

Lemmikloomaregistri arendamise, hooldamise ja pidamise kulud katab Tallinna linn.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: