Liikuv diagnostikakabinet alustab taas nahavähi kontrolli Eesti eri paigus

Vähiliit alustab jälle nahavähi diagnoosimist Eesti piirkondades, kus pole nahaarsti. Mobiilne diagnostikakabinet sisustati 2016. aastal ja selle tööd korraldas Tartu ülikooli kliinikum, kuid nüüd käib hange uue operaatori leidmiseks.

Vähiliidu mobiilne nahakasvajate diagnoosikabinet on nüüd paigaldatud veoautole. Labor oli algselt järelkärul ja vajas ülespanemiseks lisajõude, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praegu toimetab mobiilses kabinetis nahaarst koos õega, autojuht on kolmas.

Kabinetti opereeris siiani Tartu ülikooli kliinikum. "Meil lõppes Tartu ülikooli kliinikumiga leping. Otsime hetkel uut operaatorit ja me plaanime võimalusel üle Eesti pakkuda inimestele võimalust lisaks tava-ambulatoorsetele vastuvõttudele osaleda ka mobiilsetel vastuvõttudel," selgitas Eesti Vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere.

Nahavähk on üks agressiivsemaid vähktõve vorme, mille ravitehnoloogia areneb küll kiiresti, kuid preparaate haigekassa kinni ei maksa. Seetõttu on eluea pikendamisel ülioluline varane avastamine.

Liikuv labor alustab ringreise sügisel, niipea kui hankel selgub selle uus operaator.

"Kõigepealt läheme tõenäoliselt Kihnu oktoobri alguses. Ja siis, ma täpselt kohta ei oska ütelda, aga sinna, kus vajadus on suurem ja kus nahaarste ei ole kohapeal," rääkis nahaarst Aade Topnik.

2015. aasta lõpus kogus "Jõulutunneli" saade annetusi naha- ja eesnäärmevähi varajase diagnoosimise kabineti avamiseks 312 628 eurot, mille eest vähiliit ehitas kaks diagnoosikabinetti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: