X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Presidendi kantseleis esitleti maali Kersti Kaljulaidist

{{1633773120000 | amCalendar}}

Presidendi kantseleis esitleti laupäeval Alice Kase maali president Kersti Kaljulaidist, mis paigutatakse traditsiooni kohaselt riigipeade galeriisse hoone esimesel korrusel.

"Alice Kask on kindlasti üks oma põlvkonna silmapaistvamaid maalikunstnikke. Võib-olla küll portretistina seni avalikkuses vähem tuntud, kuid riigipead võlus, kuidas tema käekirjas ja loomingus saavad kokku tundlikkus ja otsustavus, kujundlikkus ja inimlikkus," ütles presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe pressiteate vahendusel.

Kantselei riigipeade galeriis on traditsiooniliselt seintel maalid ametis olnud Eesti presidentidest.

Kask maalis president Kersti Kaljulaidist kolm eriilmelist portreed. Üks tuli välja selline nagu president ennast ise näeb, teine nagu teised teda näevad ning kolmas teos on kunstnik Alice Kasele omaselt kontseptuaalne.

President Kaljulaid valis galerii jaoks välja keskmise, nii nagu teised teda näevad. "See ei ole olustiku pilt, see on selline hetk, kus lihtsalt ollakse. Samamoodi Eero Epner kirjeldas, mille poolest portree erineb olustikumaalist: ta tegeleb millegagi, mis on ka mulle olnud väga oluline, inimeseks olemise oskus ja mõõde. Ta on jah taustsüsteemita, lihtsalt üks inimene," rääkis Kaljulaid.

Maalikunstnik Alice Kask on tuntud oma suuremõõtmeliste kontseptuaalsete teoste poolest, millel on tihtipeale kujutatud ilma näota figuurid. Portreemaal on tema jaoks väljakutse, mille ta võttis huviga vastu.

"Ma tahtsin, et mingi emotsioon, et näoilme või emotsioon oleks hästi täpne, ja kohal ja täpne ja see kehakeel oleks hästi temalik," rääkis Kask.

Teostega tutvunud kunstnike liidu asepresident Vano Allsalu ütles, et väljavalitud portree näitab eesti maalikunsti kõrget taset.

"Vahva on see, et ühest küljest puudutab realismi traditsiooni ja teisalt Alice Kask on ka väga kontseptuaalne mõtleja. Lisaks sellele inimlikkusele ja soojusele, on see töö selgelt ka läbimõtestatud ja tunnetatud," sõnas Allsalu.

Kolmest teosest kaks lähevad erakogudesse. Ühe saab endale Kersti Kaljulaid ise ning teine peaks varsti ka näitusesaali jõudma.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: