Tormi tõttu jäid elektrita kümned tuhanded majapidamised

{{1634872140000 | amCalendar}}

Elektrilevist kinnitati, et reedese päeva jooksul on taastatud tormi tõttu katkenud elektriühendus enam kui 45 000 kliendile.

Reede õhtuks on Elektrilevi taastanud ööpäevaga elektriühenduse rohkem kui 45 000 kliendile, lahendatud on 159 keskpinge ja 46 madalpinge riket üle Eesti.

Kella 18.38 seisuga oli elektrita majapidamisi üle Eesti kokku 5700. Enim on rikkekohti endiselt Pärnumaal, kus on vooluta 1971 kodu.

"Läheme õhtule ja ööle vastu laiendatud meeskondadega, et jätkata rikete likvideerimist ka pimedal ajal. Rikketöid raskendavad heitlikud ja tuulised ilmaolud, samuti asuvad probleemkohad tihti väga laiali," kirjeldas juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp olukorda.

"Tänane päev on olnud intensiivne – oleme ööpäevaga lahendanud väga palju rikkeid, samas on uusi probleeme pidevalt juurde tekkinud, mille likvideerimisega tegeleme. Olen ääretult tänulik meie brigaadidele, kes töötavad keerulistes tingimustes väsimatult eestimaalaste elektriühenduse taastamise nimel," ütles Puusepp.

Eesti rannikualadele kehtib teise astme tormihoiatus. Soome lahe rannikualal võivad tuuleiilid ulatuda 28 m/s.

Laevaliiklus väikesaartega on siiani häiritud

Päeva jooksul tühistas väikesaarte vahel praamiliiklust korraldav Kihnu Veeteed hulga reise ning jagab operatiivselt infot järgmiste reiside kohta oma kodulehel.

Mandri ja Saaremaa ning mandri ja Hiiumaa vahelised ühendused toimivad, kuid TS Laevad hoiatab, et tugev tuul võib mõjutada parvlaevaliiklust Hiiumaa liinil.

Päästjate jaoks oli tegu tavapäraste tormikahjude likvideerimisega

Nii päästeameti põhja kui ka lääne regioonist kinnitati ERR-ile, et päästjatele on väljakutseid küll keskmisest enam, kuid mitte midagi ebatavalist võrreldes varasemate tormiolukordadega.

Põhja regioonis oli täna hommikuks registreeritud 50, lääne regioonis 148, ida regioonis 13 ja lõuna regioonis 34 väljakutset.

Põhiliselt on väljakutsed seotud teedele või elektriliinidele langenud puudega. Samuti on ohtu endast kujutanud lahti tulnud katuseplekk või ära lennanud eterniit.

Kõige keerulisem on olukord liiklust häirivate puumurdudega Saare-, Lääne- ja Pärnumaal.

"Torm ei ole veel kaugeltki läbi ja meile tuleb jätkuvalt teateid üha uutest teele langenud puudest," ütles transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna lääne üksuse juhataja Hannes Vaidla. "Liikluses tuleb olla väga tähelepanelik."

Pärnus rebis tuul lahti ka Eliisabeti kiriku tornis olnud plekitüki, mis tuules laperdas. Kuna aga tuul oli väga tugev, siis redelautoga üles ronimine oli liiga riskantne ka päästjate jaoks, seetõttu jäi plekitükk sealt öösel alla toomata.

Lääne regioonist öeldi, et hoolikalt jälgiti ka veetaset sadamates, kuid see ei tõusnud nii kõrgele, et sadamas seisvad autod oleksid võinud vee alla jääda.

Haapsalus oli vee all Paralepa rand ja osaliselt ka sinna viivad kõnniteed.

Jõgeva vallas Kaera külas kukkus puu teele ja sellele sõitis otsa auto. Päästjate saabumise ajaks oli auto lahkunud, kuid teel oli avarii jälgi. Liiklust ohustav puu eemaldati teelt.

Ka Põlva vallas Aarna külas sõitis murdunud ja teele kukkunud puule otsa auto ning seetõttu sai kahjustada ka teine auto.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: