Kruiisilaevad peatusid tänavu Tallinnas 45 korda

Ristluslaevad Tallinna Sadamas 2018. aasta suvel.
Ristluslaevad Tallinna Sadamas 2018. aasta suvel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tänavu peatusid kruiisilaevad Tallinna Vanasadamas 45 korda ja tõid Tallinnaga tutvuma 63 164 kruiisituristi. Enne kriisi külastasid kruiisilaevad Tallinna 338 korral, möödunud aastal ei toimunud ühtegi külastust.

Tänavu sai kruiisihooaeg alguse 2. juulil, kui Tallinnasse saabus TUI Cruises laev Mein Schiff1. Sama laev oli ka viimane, mis hooaja 21. oktoobril lõpetas, teatas Tallinna Sadam.

Kokku peatus tänavu Tallinnas 13 kruiisilaeva. Saaremaa sadamat 2021. aastal kruiisilaevad ei külastanud.

Enamik Tallinnas peatunud kruiisilaevadest olid Saksa turul opereerivate kruiisifirmade laevad, Tallinna külastasid ka brittidele kruiisi pakkuva Saga Cruises ning ameeriklastega Oceania Cruises laevad.

Tallinna külastanud kruiisituristidest 80 protsenti olid Saksamaa kodakondsed, aga kruiisituristide hulgas oli ka Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania, Suurbritannia, USA ja teiste riikide kodanikke.

Kõige rohkem külastusi ehk 16 toimus augustis, sellele järgnesid septembri 13, juuli 10 ja oktoobri 6 külastust.

Kuigi kruiisifirmad jätkavad Põhja-Euroopa kruiiside pakkumist ka talvisel perioodil, siis Eesti kõrge nakatumisnäitaja ning Läänemere heitliku ilma tõttu suure tõenäosusega kruiisilaevad Tallinnasse sel talvel ei jõua.

Kui hooaja alguses said kruiisituristid maale vaid organiseeritud ekskursioonide raames, viies kontaktid miinimumini, siis hooaja lõpupoole oli vaktsineeritud reisijatel võimalik meie pealinna külastada ka iseseisvalt.

Koroonakriisi-eelsel ehk 2019. aastal peatusid kruiisilaevad Tallinnas 338 korda ja laevade pardal oli 656 087 reisijat. Saaremaal peatusid kruiisilaevad 2019. aastal seitse korda, tuues saarele 3836 huvilist.

2020. aastal toimus üks kruiisilaevakülastus Saaremaa sadamasse, mil Tallinki laev Victoria I tõi Eesti suurimale saarele soomlastest kruiisituristid. Tallinnas 2020. aastal kruiisilaevakülastusi ei olnud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: