X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Esimese vaktsiinisüsti sai eelmisel nädalal üle 14 000 inimese

Vaktsineerimine Lasnamäel möödunud suvel
Vaktsineerimine Lasnamäel möödunud suvel Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eelmise nädala jooksul tehti Eestis 44 599 COVID-19 vastast kaitsesüsti, sealhulgas esimest korda jõudis kaitsesüstima 14 152 inimest. Viimati tehti enam kui 14 000 esimest kaitsesüsti augusti lõpus.

Perearstikeskustes tehti eelmise nädala jooksul 23 531 COVID-19 kaitsesüsti, sellest 18 934 lisa- või tõhustusdoosi ning 4597 esmast doosi, teatas sotsiaalministeerium. Epidemioloogilise olukorra kiire halvenemise tõttu keskenduvad kõik Eesti perearstid ja -õed kuni 5. novembrini COVID-19 vaktsineerimisele ning sellega seotud nõustamisele.

Vaktsineerimiskuuri on alustanud praeguseks kokku 796 164 inimest, vaktsineerimiskuuri on lõpetanud 761 153 inimest ning vähemalt ühe lisa- või tõhustusdoosi on saanud kokku 44 322 inimest.

Vaktsineerimiseks tuleb võtta ühendust oma perearstikeskusega. Vaktsineerima võib minna koos lähedase või tuttavaga – vaktsineeritakse ka neid, kes pole konkreetse perearsti nimistus.

Tõhustusdoose tehakse vähemalt kuue kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest.

Liikumisraskustega inimesi vaktsineeritakse ka kodus. Kodus vaktsineerimise vajadusest tuleb teada anda oma perearstile või infotelefonil 1247.

Perearstid vaktsineerivad peamiselt Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga Comirnaty. Perearsti või -õega saab ka arutada, milline vaktsiinidest on inimesele sobivaim ja leida talle parim lahendus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: