Liimets: Eesti soovib saada OSCE eesistujariigiks

Lipud OSCE peakorteri ees.
Lipud OSCE peakorteri ees.

Välisminister Eva-Maria Liimets rääkis esmaspäeval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) peasekretäri Helga Maria Schmidiga Eesti soovist saada 2024. aastal OSCE eesistujariigiks.

Liimets rõhutas telefonikõnes, et OSCE aluspõhimõtted rahu ja stabiilsuse tagamisel vajavad jätkuvalt toetust ja ellu rakendamist.

"Peame OSCE tegevuse juures oluliseks selle kõikehõlmavust, sest lisaks julgeolekuteemadele tegeleb see nii inimõiguste kui ka majandus- ja keskkonnaprobleemidega, mis kõik võivad meie julgeolekukeskkonda oluliselt mõjutada. Vajame enam poliitilist tahet, lahendustele suunatud dialoogi ja usaldust kõigi liikmete vahel. Samuti nõustun peasekretäriga, et OSCE peaks rohkem pöörama tähelepanu naiste osalusele rahuläbirääkimistes ja konfliktide lahendamises, mis on ka Eesti välispoliitikas tähtis teema," ütles välisminister Liimets.

Välisminister Liimets väljendas Eesti kindlat soovi ja valmisolekut saada eesistujariigiks, milleks varaseim võimalus oleks 2024. aastal.

Iga-aastane OSCE ministrite konverents toimub 1.–3. detsembrini Stockholmis.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: