Ratas: Reformierakond ei olnud elektri käibemaksu langetamisega nõus

{{1639037280000 | amCalendar}}
Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Reformierakonnaga konkreetseid kokkuleppeid energiahindade leevenduste kohta veel ei sündinud, küll aga selgus, et koalitsioonipartner ei ole nõus langetama elektri käibemaksu.

"Kui me räägime käibemaksu alandamisest 20 protsendilt üheksale protsendile, siis selles osas kokkulepet täna ei ole," ütles Ratas ERR-ile.

Ühisosa võib Ratase sõnul aga leida energiakulude hüvitamise laiendamises. "Praegu see on natukene alla 700 euro. Selle tõstmist ollakse valmis arutama. See uus piir võiks olla seal mediaanpalga juures minimaalselt, aga minu meelest võiks tõsiselt arutada ka, et see võiks anda inimestele leevendust, kes Eestis teenivad keskmist sissetulekut," ütles Ratas.

"Need lävendid pannakse paika läbi netosissetuleku. Nii et kas ta on seal mediaani juures, mis on hetkel kusagil 1100 eurot, või keskmise palga juures, siis ta on natukene väiksem kui 1300 eurot netopalka," täpsustas Ratas.

Kallas: sihitud abi jõuaks 320 000 pereni

Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles valitsuse pressikonverentsil, et valitsuse plaan on aidata neid, kes elektri hinna tõttu satuvad toimetulekuraskustesse.

"Kui me räägime selle energiakulude hüvitamise meetme piirmäära tõstmisest mediaanpalgani, siis ta ei ole ka enam vähekindlustatud peredele mõeldud meede, vaid ta on meede, millest saavad tuge paljud Eesti pered. Arvutuste järgi ligi 320 000 peret ja kuskil 600 000 inimest, kes saaksid abi nii elektri, gaasi, kui ka kaugkütte kulude puhul," rääkis Kallas.

Kallas märkis, et selle meetme maksumus on 65 miljonit eurot. Riigihalduse minister Jaak Aab (KE) lisas, et meetme katteallikas on CO2 kaubandusest laekuv ületulu. 

Arutelud leevenduste üle jätkuvad ning neljapäeval saab Ratase sõnul valitsus ülevaate ettevõtetelt ja kindlasti koguneb ka vajadusel koalitsiooninõukogu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: