Valitsus toetab ERR-i ja erameedia vene- ja ingliskeelseid uudiseid

Uudistemaja
Uudistemaja Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus toetab ERR-i vene- ja ingliskeelseid toimetusi tänavu 1,47 miljoni euroga ja järgmisel aastal kuni kahe miljoni euroga. Väljatöötamisel on ka meede erakanalite jaoks.

Täiendav rahastus on suunatud Eesti mitmekeelse inforuumi arendamiseks, et kõik Eestis elavad rahvusrühmad saaksid ajakirjanduslikult sõltumatut infot.

"ERR-i täiendava rahastamise otsus on hädavajalik, arvestades, et lõpetasime tänasest sõda õhutavate Vene propagandakanalite taasesitamise Eestis," ütles peaminister Kaja Kallas.

"Viimastel aastatel on oluliselt kasvanud Eesti venekeelsete meediakanalite populaarsus ja usaldusväärsus. Lisarahastusega me toetame veelgi ERR-i venekeelsele, aga ka ingliskeelsele auditooriumile suunatud toimetuslikult sõltumatud tööd. Selleks, et meie vene keeles rääkivatel inimestel oleks suurem omakeelsete kanalite valik, plaanime toetada selles osas ka erakanaleid," sõnas Kallas.

Kallas märkis, et riiklik kriisiinfo on mitmes keeles kättesaadav ka kodulehel kriis.ee, samuti teeb vene keeles tööd kriisiinfo telefon 1247.

Kultuuriminister Tiit Teriku sõnul on vaja kiiresti tagada piisav võimekus aktuaalse info pakkumiseks. "Praegu on väga tähtis pakkuda selge tasakaalustatud infoallikate alternatiiv, sest paljud Venemaalt lähtuvad kanalid ei ole meie riigi territooriumil enam vabalt kättesaadavad," ütles ta.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) tegi alates neljapäevast sideettevõtetele ettekirjutuse lõpetada nelja Venemaa ja ühe Valgevene telekanali taasedastamine Eesti territooriumil, lõpetatakse RTR Planeta, NTV Mir, Belarus 24, Rossia 24 ja TV Centre International (TVCI) edastamine.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: