Jens Stoltenberg ja Boris Johnson teevad teisipäeval visiidi Eestisse

{{1646053800000 | amCalendar}}
NATO peasekretär Jens Stoltenberg 2018. aastal Ämari baasis.
NATO peasekretär Jens Stoltenberg 2018. aastal Ämari baasis. Autor/allikas: Raigo Pajula

NATO peasekretär Jens Stoltenberg teeb teisipäeval visiidi Eestisse, kui külastab Tapa sõjaväelinnakut ja kohtub Eesti tipp-poliitikutega. Samuti tuleb teisipäeval Eestisse Suurbritannia peaminister Boris Johnson.

NATO pressiteenistuse teatel külastab NATO peasekretär Jens Stoltenberg teisipäeval nii Poolat kui ka Eestit. Koos temaga tuleb Eestisse NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja (SACUER) kindral Tod D. Wolters ja NATO sõjalise kommitee (CMC) esimees Rob Baue.

Teisipäeval tuleb Eestisse ka Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson, seda kinnitas BBC. Ka tema külastab eelnevalt Poolat.

NATO peasekretär Stoltenberg kohtub Poolas president Andrzei Dudaga ja külastab Laski sõjaväebaasi.

Eestis teeb Stoltenberg visiidi Tapa sõjaväelinnakusse ja kohtub peaminister Kaja Kallasega. Eesti presidendi kantselei teatel on Stoltenbergil kohtumine ka president Alar Karisega.

Samuti on Stoltenbergil kavas kohtumised välisminister Eva-Maria Liimetsa, kaitseminister Kalle Laaneti ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremiga.

NATO pressiteenistuse teatel toimuvad nii Poolas kui ka Eestis pressikonverentsid, mida saab NATO veebilehel vaadata.

Suurbritannia on NATO lahingugrupi juhtriik Eestis. Lahingugruppi panustavad ka Prantsusmaa, Taani ja Island. Liitlaste pataljoni lahingugrupi suuruseks on ligi 1200 kaitseväelast. Briti sõdureid on Eestis praegu umbes 850. Nüüd otsustas Ühendkuningriik saata Eestisse täiendavalt veel ligi 1000 sõdurit.

Boris Johnson 2017. aastal Tapal. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: