Keskerakond ei tea, kus on leping Ühtse Venemaaga

Keskerakonna peakontor.
Keskerakonna peakontor. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi ütles, et erakonnal ei ole teadmist, kus asub füüsiliselt Keskerakonna ja Venemaa võimuerakonna Ühtse Venemaa koostöölepe.

ERR küsis Keskerakonnalt, mis sai pärast koostööleppe tühistamist füüsilisest dokumendist ning kas Keskerakond ei tahaks seda tulevastele põlvedele õpetliku näitena anda hoiule Eesti Ajaloomuuseumile või Vabamule.

"See on tõenäoliselt kusagil kastides sellest ajast, kui erakond kolis. Kus see täpsemalt on, jääme vastuse võlgu. Ma usun, et ta on kusagil arhiivikastis," ütles Hanimägi ERR-ile.

Hanimägi rääkis, et Ühtsele Venemaale läks koostööleppe lõpetamise kohta teele ka ametlik kiri Keskerakonnast.

Leppe füüsilist dokumenti keegi erakonnast spetsiaalselt peasekretäri sõnul üles otsima ei hakka. "Las ta siis kuskil on, ei ole küll prioriteet seda üles otsida," ütles Hanimägi.

Keskerakonna volikogu tühistas koostööleppe 5. märtsil.

2004. aastal kirjutasid Tallinnas leppele alla Mailis Reps ja Ain Seppik. Koostööleppele olid vastu ja seda kritiseerisid toona teravalt peaaegu kõik teised riigikogu erakonnad, nähes selles Venemaa poliitilist käepikendust Eestis.

Keskerakonna ja Ühtse Venemaa koostööprotokolli koopia. Autor/allikas: Keskerakond

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: