Venemaa võib peatada kuberneride otsevalimise

{{1647849960000 | amCalendar}}
Lehmad möödumas valimisplakatist Venemaal.
Lehmad möödumas valimisplakatist Venemaal. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaa võimud kaaluvad sügiseks kavandatud kuberneride otsevalimise peatamist, viidates sanktsioonidest tekitatud majandusraskustele, kirjutab ajaleht Kommersant. Kremli pressiesindaja eitas selliste plaanide arutamist.

Ettepaneku otsevalimistest loobumiseks olevat Kremlile teinud mitu kuberneri, kelle juhitud regioonides septembris valimised peaksid toimuma. Kubernerid olevat viidanud majandusraskustele valimiste korraldamise, edastas leht oma allikatele viidates. Ühest küljest olevat otsevalimiste korraldamine täiendav kulu kohalikule eelarvele, teisalt takistab aga raske majanduslik olukord kandidaatidel kampaaniaks sponsorite leidmist, selgitati Kommersandile.

Kremlist olevat lehele öeldud, et otsevalimiste ära jätmise võimalust kaalutakse ning selleks võidakse muuta seadusi, mis lubaks kuberneri valida regiooni seadusandlikus kogus. Vähem tõenäoliseks peetakse valimiste edasilükkamist.

Seni siiski otsust kuberneride otsevalimiste peatamiseks pole tehtud, märkis Kommersant.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles esmaspäeval, et kubernerivalimiste edasilükkamist "aktuaalses plaanis" ei arutata ning mingeid otsuseid tehtud ei ole.

"Seni ei ole mingeid otsuseid sel teemal tehtud, aktuaalset arutelu ei toimu ja seetõttu ei saa sel teemal ka midagi öelda," rääkis Peskov.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: