Lätis kaob enamik koroonapiiranguid 1. aprillist

maskid
maskid Autor/allikas: SCANPIX/EPA/Toms Kalnins

Läti valitsus otsustas teisipäeval toimunud kabinetinõupidamisel, et alates reedest, 1. aprillist leevendatakse maskikandmise ja koroonatõendi küsimise nõudeid.

Riigikantselei direktor Jānis Citskovskis ütles, et alles jääb Covid-19 sertifikaadi nõue tervishoiu-, haridus- ja vanglatöötajatele. Muudes valdkondades on tööandjal õigus otsustada, kas nõuda töötajatelt koroonatõendit.

Alates 1. aprillist kaotatakse enamikus kohtades maskikandmise nõue. Maskikohustus jääb ühistranspordis, sotsiaalhoolekandes ja tervishoius.
Mujal, sealhulgas kauplustes ja koolis, ei nõuta maske.

Ürituste korraldajatel on soovi korral õigus nõuda maski, koroonatõendit või turvalise vahemaa hoidmist.

Alates 1. aprillist kaob Lätis Covid-19 sertifikaadi esitamise nõue EL-ist, Schengeni alalt, Šveitsist või Ühendkuningriigist saabudes. Muudest kolmandatest riikidest reisimise tingimused jäävad muutumatuks.

Lähikontaktsena peab FFP2 maski kandma seitse päeva alates kokkupuutest nakatunuga.

Terviseminister Daniels Pavļuts ütles pärast kabinetinõupidamist, et meetmed kujutavad endast "isikliku vastutuse suurenemist", kuid hoiatas, et Covid-19 edasine kulg sügisel ja pärast seda on alles ees.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: