Eestit külastab Prantsuse välisminister

Jean-Yves Le Drian
Jean-Yves Le Drian Autor/allikas: Frédéric de La Mure/Prantsusmaa Välisministeerium.

Reedel külastab Eestit Prantsuse välisminister Jean-Yves Le Drian, kes kohtub siin oma Balti riikide kolleegidega ja esineb välispoliitika instituudi ja välisministeeriumi korraldataval konverentsil.

Prantsuse välisminister kohtub reede hommikul Eesti välisministri Eva-Maria Liimetsaga ning osaleb siis rahvusvahelisel konverentsi "Väikeriigid ÜRO julgeolekunõukogus: töö rahu nimel sõjakatku vastu".

Lõunal toimub ka Le Driani kohtumine Liimetsa, Leedu välisministri Gabrielius Landsbergise ja Läti välisministri Edgars Rinkevičsiga.

Prantsusmaal on NATO lahingugrupi koosseisus Eestis kompanii-suurune üksus ning Prantsusmaa õhujõud teevad praegu ka Ämarilt õhuturvet Balti õhuruumis.

Eesti Välispoliitika Instituut korraldab reedel koostöös välisministeeriumiga Tallinnas kõrgetasemelise rahvusvahelise konverentsi "Väikeriigid ÜRO julgeolekunõukogus: töö rahu nimel sõjakatku vastu", kus muuhulgas osalevad veel ka Valgevene opositsiooniliider Svjatlana Tsihhanovskaja, president Alar Karis ja ekspresident Kersti Kaljulaid, video vahendusel ÜRO peasekretär Antonio Guterres, mõttekoja Rahvusvaheline Kriisigrupp ÜRO teemade direktor Richard Gowan, Eesti suursaadik ÜRO-s Sven Jürgenson.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: