Politsei väljastab dokumente ajutiselt ka õhtuti ja nädalavahetusel

PPA teenindus Tammsaare teel
PPA teenindus Tammsaare teel Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Selleks, et inimesed saaksid valminud dokumendid kiiremini kätte, lisab politsei- ja piirivalveamet (PPA) suuremate teeninduste broneeringukalendrisse ajutiselt aegu nädalavahetuseks ja tööpäeva õhtuteks.

"Esialgu lisasime broneeringuaegu eesootavaks nädalavahetuseks ja uue nädala tööpäeva õhtuteks. Loodame, et lisatud ajad aitavad lühendada päevasel ajal PPA teenindustes järjekordi," sõnas PPA identiteedi ja staatuse büroo valdkonna koordineerija Marit Abram.

Abram lisas, et õhtused ja nädalavahetuse broneerimisajad on mõeldud üksnes valminud dokumendile järele tulemiseks. Kui kliendil on juba broneering, kuid ta soovib broneerida uut aega, tuleb eelnev aeg tühistada. Dokumenditaotlusi ja muid toiminguid nädalavahetuseti ja õhtustel aegadel teenindustes teha ei saa. Samuti ei võeta vastu broneeringuta kliente.

Pärast sõja puhkemist Ukrainas on Eesti inimesed taotlenud varasemast enam isikut tõendavaid dokumente. Praegu ootab väljastamist ligi 26 000 dokumenti, millest ligi pooled on ID-kaardid. Lisaks on valminud üle 8000 passi, üle 3000 elamisloakaardi ja üle 200 välismaalase passi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: