Esimesed põgenikud kolisid Tallinki laevale

Foto: Ken Mürk/ERR

Esimesed Ukraina põgenikud kolisid neljapäeval Tallinki laevale Isabelle. Nende majutamise ja toitlustamise eest maksab sotsiaalkindlustusamet. Laevadel majutab põgenikke ka näiteks Holland.

Eestis on praegu 28 000 Ukraina sõjapõgenikku. 270 põgenikku kolisid Tallinki laevale.

Seal on küll kesklinn käe-jala juures, aga akendeta kajutis pole kindlasti mugav, arvestades, et enne elati hotellis. Üks proua oli arvanud, et saab hotellis kuu lõpuni elada. Noor pereema aga nõudis, et saaks kaamera ees külalislahkuse eest tänu avaldada.

"Kõik vormistati väga kiiresti, aidati koodide ja elamisloa vormistamisega. Nii et enamus siin on head inimesed," ütles Oksana Novohatnja.

Oksanal näiteks on mees Harkivis territoriaalkaitses ja toetab peret ja sugulasi oma kuupalgast. Tallinnas on nad varem korduvalt käinud, siin on ka sõpru. Kuid laevas pole elanud. Nüüd tuleb tööd ja elukohta otsima hakata.

"Olen muusik, viimasel ajal töötasin kodus kosmeetikuna, nii et midagi neist valdkondadest. Üritan elulookirjeldust laiali saata erinevatesse kohtadesse. Võib-olla töö lasteaias - võin olla lasteaiaõpetaja või õpetaja abiline," rääkis ta.

Kokku 28 000 sõjapõgenikust vajab lühiajalist majutust 5700, kellest Tallinnas elab 3500. Tallinki laeval Isabelle on ruumi 2000 inimesele. Kõigil on pardakaardid, aga õhtul 23 hommikul kuueni maale ei pääse. Külalistele ja koduloomadele seal kohta pole. Isiklike asjade jaoks on ruum tax free poe pinnal, sest kajutisse palju ei mahu.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: