PPA palus Narva autojuhtidel eemaldada autodelt Georgi lindid

Politsei
Politsei Autor/allikas: Anna Aureilia Minev/ERR

Politsei- ja piirivalveamet palus nädalavahetusel Narvas mitmel Georgi linti eksponeerival autojuhil agressiooni toetav sümboolika autolt eemaldada. Politsei teatel on seni kõik käitunud mõistvalt ja sümbolid eemaldanud.

"Möödunud nädalavahetusel vestlesime Narvas mitme autojuhiga, kelle esiklaasil märkasime rippumas Georgi linti. Selgitasime sõjasümboolikat eksponeerinud inimestele selle sümboli tähendust ning palusime need eemaldada," jagas Narva politseijaoskond sotsiaalmeedias.

Narva politseijaoskonna juhi Indrek Püvi sõnul ei kuulu agressiooni toetav sümboolika nagu Georgi lindid või Z-tähed meie avalikku ruumi, sest võivad häirida inimeste turvatunnet ja mõjuda provotseerivalt.

"Pöörame sõda propageeriva sümboolika kasutamisele suuremat tähelepanu, vestleme neid eksponeerivate inimestega ning seletame, et selle tähendus on alates sõja algusest muutunud," sõnas Püvi.

Püvi sõnul on seni kõik inimesed käitunud mõistvalt ja sümbolid kohe eemaldanud.

Möödunud neljapäeval ei lubanud piirivalvurid Eestisse sõjasümboolikat eksponeerinud ja Ukrainas Butšas toimunud massimõrva õigustanud veokijuhti.

Eesti piirivalve on asunud idapiiril aktiivsemalt kontrollima Ukraina ründamist toetava sümboolika kasutamist ja möödunud nädalal tühistas sel põhjusel mitme inimese viisa.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: