Tallink müüs kaubalaeva Sea Wind

Sea Wind.
Sea Wind. Autor/allikas: Tallink

Tallink müüs Muuga-Vuosaari liinil sõitnud kaubalaeva Sea Wind ja korraldas ümber Muuga-Vuosaari ja Paldiski-Kapellskäri laevaliinide graafiku.

Sea Wind teenindas seni Muuga-Vuosaari laevaliini, kuid seoses laeva müügiga lõpetatakse laeva opereerimine Läänemerel. Laev antakse uuele omanikule üle teisipäeval Paljassaare sadamas.

Kaubalaeva müügiga seoses korraldas Tallink ümber oma kaubavedude laevaliikluse Muuga-Vuosaari ja Paldiski-Kapellskäri laevaliinidel, ümberkorraldused jõustusid eelmise nädala teisipäeval.

Muuga-Vuosaari laevaliini teenindab nüüd Regal Star ja seda tavagraafiku alusel. Paldiski-Kapellskäri laevaliini teenindab Tallinki laev Sailor.

"Oleme korraldanud ümber ka oma kaubavedude laevaliikluse selleks, et olla kindlad, et pakume jätkuvalt nõudlusele vastavat kaubaveomahtu meie Eesti ja Soome ning Eesti ja Rootsi vahelistel laevaliinidel," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Sea Wind ehitati 1972. aastal Taanis Helsingoris. Laev sõitis ligi 25 aastat Rootsi ja Soome vahelisel laevaliinil. Alates 2015. aastast sõitis laev Eesti lipu all, esmalt Tallinna-Vuosaari laevaliinil ja hilisemalt juba Muuga-Vuosaari laevaliinil.

Laeva viimane väljumine ettevõtte Muuga-Vuosaari laevaliinil toimus esmaspäeval, 18. aprillil, peale mida siirdus laev Paljasaare Sadamasse, kus seisab kuni üleandmiseni laeva uuele omanikule.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: