ÜRO komitee soovitab Eestil tegelda rassismi ja vaenukõne teemaga

{{1651297020000 | amCalendar}}
Vaade ÜRO Peaassamblee saali.
Vaade ÜRO Peaassamblee saali. Autor/allikas: SCANPIX / SIPA

ÜRO rassilise diskrimineerimise kaotamise komitee soovitab oma reedel avaldatud hinnangus Eestil tegelda kodakondsusetuse teemaga ning täpsustada karistusseadustikus rassismi ja vaenukõne piiramist puudutavaid punkte.

Komitee kordab oma muret Eesti karistusseadustiku üle, mis ei ole viidud täielikult kooskõlla rassistlike organisatsioonide keelustamise konventsiooniga ja keeluga levitada rassilisel vihkamisel põhinevaid ideid, öeldakse reedel avaldatud pressiteates.

Komitee soovitab Eestil muuta oma seadusandlust, et see vastaks täielikult konventsioonile ja tagaks selle, et karistused vaenukõne oleksid vastavuses selle rikkumise raskusega.

Lisaks toob komitee esile, et ehkki Eestis väheneb kodakondsuseta inimeste arv, oli riigis eelmisel aastal siiski veel 7139 ilma kodakondsuseta inimest. (Tegemist võib olla siiski trükiveaga, kuna Wikipedia andmeil oli aastavahetusel Eestis 66 105 kodakondsuseta isikut - toim.). Komitee soovitab Eestil jätkata jõupingutusi nende inimeste tuvastamiseks ja abistamiseks, et nad saaksid omandada kodakondsuse.

Samuti kutsus ÜRO komitee Eestit üles koostama ja vastu võtma tegevuskava kodakondsusetuse probleemi likvideerimiseks.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: