Otse reedel kell 14: põliskeelte kümnendi tähistamise avalöök Eestis

Algab põliskeelte kümnend
Algab põliskeelte kümnend Autor/allikas: Piret Räni/MTÜ Fenno-Ugria

Tänavu algab 2019. aastal New Yorgis ÜRO peaassambleel välja kuulutatud rahvusvaheline põliskeelte kümnend, mida tähistab ka Eesti. Reedest avasündmust saab algusega kell 14 jälgida otsepildis ERR-i portaalis.

Tallinnas toimuva avasündmuse eesmärk on teadvustada laiemalt kümnendi algust Eestis, põliskeeltega seotud probleeme ning ärgitada haridus- ja kultuuriorganisatsioone teemaga tegelema.

Ürituse avasõnad lausub Sven-Erik Soosaar, kes on ÜRO põlisrahvaste püsifoorumi ekspert ja Eesti Keele Instituudi vanemteadur (PhD).

Seejärel saab sõna UNESCO asepeadirektor kommunikatsiooni ja informatsiooni valdkonnas dr Tawfik Jelassi. Ettekande "Suurkeeled peaks vähendama oma keeleökoloogilist jalajälge" teeb keeleteadlane Martin Ehala.

Vestlusringis arutletakse alanud põliskeelte kümnendi tähistamise, ootuste ja lootuste teemal. Mis võiks muutuda ja milliseid tegevusi selleks ette võtta? Kõnelevad kultuuriministeeriumi lõimumisvaldkonnarahvusvaheliste suhete juht Anne-Ly Reimaa, haridus- ja teadusministeeriumi nõunik, hõimurahvaste programmi nõukogu esimees Sirli Zupping, välisministeeriumi rahvusvaheliste organisatsioonide ja inimõiguste büroo nõunik Rein Oidekivi, Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja, Eesti põliskeelte koostöökogu esindaja Ave Grenberg ning Tallinna ülikooli vanemteadur, võru keele kõneleja Marju Kõivupuu. Vestlust suunab Jaak Prozes.

Üritust korraldab kultuuriministeerium koostöös Fenno-Ugria, välisministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, UNESCO Eesti rahvuslik komisjoni ja Eesti Keele Instituudiga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: