Politsei on Ukraina sõjast alates riigist välja saatnud 17 inimest

Ikla piiripunkti läbib ööpäevas 1300-1500 Ukrainast tulnud sõjapõgenikku, kellest enamus on noored naised ja lapsed.
Ikla piiripunkti läbib ööpäevas 1300-1500 Ukrainast tulnud sõjapõgenikku, kellest enamus on noored naised ja lapsed. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) on alates päevast, kui Venemaa Ukrainat ründas, Eestist julgeolekukaalutlustel välja saatnud 17 välismaalast. PPA esindaja rõhutas siiski, et nende seas on ka inimesi, kes on Eesti elamisloast muude süütegude tõttu ilma jäänud.

"Alates 24. veebruarist kuni tänaseni on PPA tunnistanud kehtetuks 17 välismaalase riigis viibimise või elamise õiguse ohu tõttu avalikule korrale või riigi julgeolekule. Neist üheksa viibisid Eestis viisaga või viisavabalt ning kaheksal inimesel oli Eesti elamisluba," ütles PPA Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Aru.

Tema selgituse kohaselt võib oht avalikule korrale või julgeolekule olla seotud ka inimese poolt toimepandud süütegudega, millisel juhul võib politsei või kohus tunnistada elamisloa kehtetuks ja inimese riigist välja saata. 

"Praeguses julgeolekuolukorras vaatab politsei sõda propageerivate ja Venemaa agressiooni õigustavaid sümboleid kasutavate välismaalaste riigis viibimise õiguslikud alused üle. Kui inimese käitumine võib ohustada avalikku korda ja riigi julgeolekut, siis on PPA-l õigus tunnistada kehtetuks välismaalaste viibimise alused ning nad riigist välja saata," rõhutas Aru.

Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juhi sõnul kontrollitakse piiripunktides inimese riiki saabumise aluseid ning kui tuvastatakse, et reisi eesmärk ei ole kooskõlas saabumise alusega või piirivalvur tuvastab, et inimene annab valeütlusi või kujutab ohtu avalikule korrale, siis selliseid inimesi riiki ei lubata.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: