Suursaadik Kionka andis üle volikirja Pakistani presidendile

Riina Kionka Pakistanis volikirja üleandmise tseremoonial
Riina Kionka Pakistanis volikirja üleandmise tseremoonial Autor/allikas: kuvatõmmis Pakistani presidendi sotsiaalmeediast

Euroopa Liidu suursaadik Riina Kionka andis Aiwan-e-Sadris toimunud suurejoonelisel tseremoonial Pakistani presidendile dr Arif Alvile üle oma volikirja.

Varem oli Eesti diplomaat Riina Kionka Euroopa Liidu esinduse juht Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja Donald Tuski välispoliitikanõunik.

Kionka on sündinud 1960. aastal Detroitis. 1993. aastal asus ta tööle Eesti välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonnas. Ta on kaitsnud väitekirja rahvusvaheliste organisatsioonide mõjust sisepoliitikale, eriti kodakondsuse ja julgeoleku suhetele Eestis.

Aastatel 2000-2004 oli Kionka Eesti suursaadik Saksamaal ning sealt Eestisse naastes sai temast välisministeeriumi Euroopa Liidu küsimuste asekantsler.

2005. aasta 1. juulil alustas ta tööd Euroopa Liidu nõukogule alluvas transatlantiliste suhete, inimõiguste ja ÜRO direktoraadis, kus ta juhatas osakonda, mis töötas välja EL-i ühtseid välispoliitilisi seisukohti USA ja Kanada teemal. 2007. aastal sai temast EL-i tollase välispoliitikajuhi Javier Solana inimõiguste esindaja. Ta on töötanud ka EL-i välisteenistuse Kesk-Aasia büroo juhatajana. 2014. aastal kutsuti ta Tuski kabinetti välispoliitika nõuniku kohale.

Veel kaks Eesti diplomaati juhivad Euroopa Liidu esindust välisriigis: Matti Maasikas alates 2019. aastast EL-i esindust Ukrainas ning Tiina Intelmann alates eelmise aasta septembrist Euroopa Liidu esindust Somaalias. Intelmann oli aastatel 2014–2017 Euroopa Liidu delegatsiooni juht Libeerias.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: