Seiklussportlased läksid Narva jõel üle piiri

Narva jõgi.
Narva jõgi. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Nädalavahetusel Virumaal toimunud seiklusvõistlusel rikkusid ühe võistkonna liikmed Narva jõel toimunud kanuuetapil piiri.

Politsei teatel avastasid piirivalvurid 2. juulil, et Narva jõel ületasid kaks kanuud ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone Eestist Venemaale ja tagasi.

Sündmusele reageerinud piirivalvurid pidasid kanuudes viibinud neli Eesti Vabariigi kodanikku kinni ja toimetasid menetlustoiminguteks piirivalvekordonisse, kus neile määrati piiririkkumise eest mõlemale tüürimehele 160eurone rahatrahv, teatas politsei pressiesindaja.

Piiririkkujateks olid reedel Toolses alanud ja pühapäeval Narvas lõppenud seiklusspordivõistluse Expedition Estonia ühe neljaliikmelise võistkonna liikmed ning võistluse korraldajad on oma sotsiaalmeedialehel algatanud kogemata rajalt eksinute trahviraha maksmise (ja võimaluse korral ka nende navigatsoonikooli saatmise) toetamiseks korjanduse.

"Täname piirivalvet meeldiva paindlikkuse ja koostöö eest juhtumi menetlemisel ööl vastu pühapäeva," ütles olukorda kommenteerinud võistluse korraldaja Silver Eensaar, lisades: "Saame üldsusele kinnitada, et Eesti idapiir on tõesti hästi valvatud ja kaitstud."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: