Kaks ministrit astub Boris Johnsoni valitsusest tagasi

Briti terviseminister Sajid Javid lahkumas Briti kabinetinõupidamiselt
Briti terviseminister Sajid Javid lahkumas Briti kabinetinõupidamiselt Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Peter Nicholls

Rahandusminister Rishi Sunak ja terviseminister Sajid Javid esitasid täna Briti valitsusele tagasiastumisavalduse, mis on seotud Boris Johnsoni viimase poliitilise kriisiga, vahendab Bloomberg.

Sunak teatas kirjas peaministrile, et ta ei saa enam samamoodi jätkata. Javid ütles Johnsonile, et kaotas tema vastu usalduse. Mõlemad mehed avaldasid oma tagasiastumisavaldused Twitteris.

"Avalikkusel on õigus oodata valitsuselt õiget, kompetentset ja tõsist käitumist," teatas Sunak. "Minu arust peab nende väärtuste eest seisma ja selle pärast astun ka tagasi," lisas Sunak.

Kahe olulise ministri tagasiastumine tuleb peale Johnsoni teadet, et tegelikult oli viga veebruaris edutada Chris Pinhcerit, kelle kohta juba varem oli esitatud kaebusi meeste käperdamises.

Kuigi Pincher on konkreetseid juhtumeid eitanud, teatas ta oma tagasiastumisavalduses, et tal on häbi ning ta on tekitanud teistele inimestele meelehärmi.

Johnson teatas hiljuti avalikult, et Pincheri edutamine oli viga ja vabandas selle pärast. "Tagantjärele vaadates oli see vale otsus," lisas Johnson.

Johnsoni avalik vabandus tuli Sunaki ja Javidi jaoks liiga hilja.

Paljud Ühendkuningriigi konservatiivse erakonna parlamendisaadikud on nõudnud Johnsoni tagasiastumist.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: