Lufthansa tühistas streigi tõttu tuhat lendu

{{1658901120000 | amCalendar}}
Foto: Pixabay

Saksamaa lennufirma Lufthansa maapealsed töötajad alustasid kolmapäeval streiki ja seetõttu tühistas firma umbes tuhat lendu. Lufthansa töötajate streik mõjutab ka Eesti lennuliiklust.

Lufthansa tühistas kolmapäevaks peaaegu kõik lennud Frankfurdi ja Müncheni lennujaamades. Ettevõtte andmetel tühistatakse Frankfurdis 680 ja Münchenis 350 lendu. Kokku puudutab see umbes 134 000 reisijat. 

Lufthansa töötajate streik mõjutab ka Eesti lennuliiklust. Firma tühistas kolmapäeval kolm reisi Tallinnast Saksamaale: kell 6.05 Tallinn - Frankfurdi lend; 12.55 Tallinn - München ja 18.45 Tallinn - Frankfurt. 

Tallinna lennujaama teatel olukord reisijates segadust ei tekitanud, kuna reisijaid oldi streigist varem teavitatud ning enamasti suunati inimesed teistele lendudele.

Tallinna lennujaama juhatuse liikme Einari Bambuse sõnul ei ole neil infot Lufthansa streigi jätkumise kohta ning juba neljapäeval peaksid reisid tavapärase graafiku järgi toimuma.

"Tegelikult on kõik päris hea ja rahulik, sest eelnevalt reisijad said juba informatsiooni kätte ja vastavalt sellele on ka toiminud. Kas on ümber registreeritud, teistele lendudele suunatud või on lennud üldse ära jäetud, lendamine või reis reisija poolt ise ära jäetud," rääkis Bambus.

Lufthansa töötajaid kutsus üles streikima ametiühing Verdi. Ametiühing tahab avaldada survet tööandjale, et ta teeks järgmises läbirääkimiste voorus parema palgapakkumise. 

Lufthansa tippjuht Michael Niggemann kritiseeris streiki. 

"See mõjutab meie reisijaid põhireisihooajal. See koormab meie töötajaid veel rohkem. Neljapäeval ja reedel on veel võimalik, et mõned lennud tühistatakse või need hilinevad," ütles Niggemann. 

Lufthansa pilootide ametiühing korraldab neljapäeval hääletuse, et otsustada streigi alustamise üle. Streik võib toimuda juba augustis.

Toimetaja: Karl Kivil, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: