Ka LHV lõpetab maksete vastuvõtu Vene ja Valgevene pankadest

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viidates keerulisele rahvusvahelisele olukorrale seoses Venemaa algatatud sõjaga Ukraina vastu lõpetab ka LHV pank alates 9. augustist maksete vastu võtmise Venemaa ja Valgevene pankadest, nagu varem on teinud juba teised suuremad pangad Eestis.

Venemaa ja Valgevenega seotud makseid vahendavate asutuste kehtestatud piirangute tõttu on muutunud Venemaa ja Valgevenega seotud maksete teostamine väga keeruliuseks ja riskantseks, seisab panga kodulehel avaldatud teates. Seetõttu otsustas LHV lisaks varem kehtinud maksete väljumise piirangule lõpetada Venemaalt ja Valgevenest ka laekuvate maksete vastuvõtmise.

"Piirang kehtib kõikidele valuutadele ja ka Venemaa ning Valgevene pankade tütarettevõtetele, mis tegutsevad või võivad olla registreeritud väljaspool Venemaad ja Valgevenet. Alates 09. augustist 2022 laekuvad maksed tagastatakse maksjale."

Erandjuhtudel võtab LHV Venemaa ja Valgevene pankadest vastu makseid, mis on seotud Eesti riiklike huvide või sotsiaalsete põhjustega, näiteks pension.

Eesti suurematest pankadest ei tee Swedbank ja SEB juba mõnda aega pangaülekandeid Venemaale ega võta vastu sealt tulevaid makseid, LHV on seni laekuvaid makseid osaliselt lubanud.

Pangaülekannet peatamist ei nõua ükski seni kokku lepitud Euroopa Liidu sanktsioonide pakett. Seega oli tegu pankade enda algatusega ja põhjused on sarnased.

Nii SEB-st, LHV-st kui ka Swedbankist öeldi juuli keskel ERR-ile, et maksete peatamine Venemaale ja Valgevenesse puudutas väga väikest osa klientidest. Näiteks 2021. aastal moodustasid SEB kogumaksetest ainult 0,9 protsenti Venemaa-suunalised maksed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: