Vene kohus mõistis endise ajakirjaniku 22 aastaks vangi

Ivan Safronov
Ivan Safronov Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/MOSCOW CITY COURT

Venemaa kohus mõistis esmaspäeval endise ajakirjaniku Ivan Safronovi 22 aastaks vangi. Võimud süüdistasid Safronovit riigireetmises ja väidavad, et ta tegi koostööd Tšehhi luurega.

Safronovi advokaadid teatasid esmaspäeval, et kaebavad kohtuotsuse edasi. 

"Ma tahan, et kõik, kes mind kuulavad, mõtleksid, kas tasub oma ametis jätkata. Safronov sai oma töö tegemise pärast 22 aastat vangistust," ütles Safronovi advokaat Dmitri Katšev. 

Prokuratuuri teatel jagas Safronov Tšehhi luurele Venemaa riigisaladusi. Safronov eitab süüdistusi. Tema advokaadid ütlesid augustis, et prokurörid pakkusid Safronovile 12-aastast vanglakaristust, kui ta tunnistab end süüdi.

Safronovi advokaadid leiavad, et võimud tahtsid nende kliendile kätte maksta. Safronov kajastas Kremli relvatehinguid Lähis-Ida riikidega. 

"Ivan ei edastanud kuhugi salajast informatsiooni. Ta oli tavaline ajakirjanik, kes tegi ausalt oma tööd," teatasid Safronovi advokaadid. 

Võimud vahistasid Safronovi 2020. aastal. Safronov on endise tuntud ajakirjaniku, Kommersandi sõjalise vaatleja Ivan Safronovi poeg, kes suri 2007. aastal.

Kreml piirab riigis üha rohkem sõnavabadust. Vene võimud on pärast sõja alustamist Ukrainas asunud massiliselt piirama sõltumatute väljaannete tegevust Venemaal. Esmaspäeval tühistas Moskva kohus sõltumatu ajalehe Novaja Gazeta trükiloa. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: