Koroonasse haigestumine vähenes eelmisel nädalal veelgi

Välikohvikud
Välikohvikud Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eelmisel nädalal vähenes haigestumus Covidisse võrreldes nädalatagusega viiendiku võrra ning riskimaatriksil on ohutase langenud kollase ja rohelise piirile, selgub terviseameti epiidülevaatest.

Eelmisel nädalal lisandus Eestis 2279 haigusjuhtu. Eelnenud nädalaga võrreldes vähenes haigestumus 20 protsendi võrra, laboratoorselt kinnitatud juhtude arv 26 protsendi ning kliiniliselt juhtude arv 17 protsendi võrra.

Viimase seitsme päeva haigestumus oli langustrendis kõigis maakondades, väljaarvatud Järvamaal. Langus toimus kõigis vanuserühmades, suurim langus oli 10- kuni 14-aastaste seas (-46 protsenti). Üle kolmandiku langes haigestumus ka 35–39-aastaste ja 15–19-aastaste seas.

Nakatumiskordaja R püsib samal tasemel (0,81), nädal varem oli see 0,84. Hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase keskmine. Seitsme päeva keskmine uute sümptomaatiliste Covidiga hospitaliseeritute arv langes nädalaga 5,6 pealt 4,7 peale.

Nakatumiskordaja R on languses. Autor/allikas: Terviseamet

Terviseameti prognoosi järgi jõutakse Eestis septembris riskimaatriksil rohelisele tasemele. Hospitaliseeritus püsib prognoosi järgi 70 patsiendi juures. Eelmisel nädalal hospitaliseeriti 75 inimest, mis on 21 protsendi võrra vähem kui nädal varem.

Esmaspäeva seisuga viibib haiglaravil 75 Covid-patsienti, neist intensiivravil kaks patsienti, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus oli 73 aastat, nädal varem oli see 71 aastat. Üle 60-aastaste hospitaliseeritud patsientide osakaal moodustab 83 protsenti patsientide üldarvust.

Eelmisel nädalal suri Covidiga hospitaliseeritutest kuus inimest, neist vaktsineerimata oli kolm. Kõigil olid erinevad kaasuvad haigused või seisundid.

Positiivsete testide osakaal püsis eelmisel nädalal samas stabiilsena, 11 ja 12 protsendi vahel.

Sekveneerimise andmetel on omikrontüve osakaal Eestis 100 protsenti. BA.5 osakaal on olnud stabiilne viimastel nädalatel ning moodustab koos järglastega üle 90 protsendi kõikidest ringlevatest alamliinidest, märgiti epiidülevaates.

Riskimaatriksis on Eestis jõutud rohelise ja kollase ohutaseme piirile. Autor/allikas: Terviseamet

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: