Kuubas kiideti rahvahääletusega heaks samasooliste abielu

Hääletussedel Kuubas
Hääletussedel Kuubas Autor/allikas: SCANPIX/YAMIL LAGE/AFP

Pühapäeval toimus Kuuba saarel referendum samasooliste abielu ja lapsendamise ning naiste õiguste küsimuses. Kuuba võimude teatel toetasid referendumil osalejad ettepanekuid ülekaalukalt, kuid vastuhääletanute osakaal oli Kuuba kohta tavatult kõrge.

Rahvahääletusele pandi pühapäeval Kuuba uus perekonnaõiguse seadustik, mida toetas 3,9 miljonit valijat (66,9 protsenti hääletanutest) ning vastu oli 1,95 miljonit (33 protsenti valijaskonnast), teatas Kuuba valimiskomisjoni president Alina Balseiro Gutierrez.

Uue perekonnaõiguse seadustikuga õiguspärastati samasooliste abielud ja tsiviilpartnerlused ning lubati samasoolistel paaridel lapsendada lapsi.

Samuti peaks uus õigusakt Kuuba valitsuse sõnul edendama sugudevahelist võrdsust.

Esialgsetel andmetel osales Kuuba valijatest pühapäeval toimunud referendumil 74 protsenti.

Kuuba rahvahääletusel puudusid sõltumatud rahvusvahelised vaatlejad, kuigi Kuuba kodanikud võivad ise jälgida häälte kokkulugemist valimisjaoskondades.

Perekonnaõiguse muutmist vedas eest Kuuba president.

Kuuba kohta oli valimisaktiivsus madal ning 33 protsenti vastuhääli on üsnagi suur osakaal kommunistliku partei poolt juhitud riigis, kus eelmised referendumitel olnud küsimused on saanud pea ühehäälse toetuse.

Pühapäeval toimunud hääletus oli ka esimene, mida mõjutas suure osa kuubalaste ligipääs internetile, vahendas Reuters.

Freedom House'i järgi on Kuuba mittevaba ühiskond.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: