Sisekaitseakadeemias tuvastati kuue tulirelva kadumine, rektor astub tagasi

{{1667812800000 | amCalendar}}
Sisekaitseakadeemia uus hoone
Sisekaitseakadeemia uus hoone Autor/allikas: Maris Tomba

Sisekaitseakadeemia teenistusliku järelevalve käigus tuvastati puudusi tulirelvade ja erivahendite käitlemises ning ühtlasi kuue tulirelva kadumine. Sellega seoses astub Sisekaitseakadeemia rektor ametist tagasi.

Asjaolu, et kuue tulirelva asukohta ei ole võimalik tuvastada, ilmnes inventuuri tulemusena. Siseministeerium korraldas teenistusliku järelevalve teenistusrelvade käitlemisest akadeemias, et selgitada välja relvade kadumise põhjused.

Teenistusrelvade käitlemise protsessides ning sisekontrolli süsteemis tuvastati olulisi puudujääke. Samuti selgus, et relvade käitlemisega seotud töötajad ei ole täitnud enda tööülesandeid nõutava hoolsusega.

"Juhtunu on äärmiselt kahetsusväärne. Oleme tänaseks oma relvade ja erivahendite käsitlemise põhimõtted ja protseduurid põhjalikult üle vaadanud. Käimas on nende uuendamine, et muuta kogu relvadega seotud töökorraldus korrektseks ja tõhusaks," kommenteeris Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link.

"Tunnen vastutust relvade käitlemisega seotud protsesside puuduliku korralduse ees ning lahkun ametist. Minu viimane tööpäev on 11. november. Olen kindel, et kolleegid akadeemias hoiavad edaspidi Sisekaitseakadeemia tegevusi valdkonnas väga heas korras," ütles Link. 

Siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits nentis, et Sisekaitseakadeemias ilmnenud puudused on tõsised ning sirge seljaga vastutuse võtmine selles olukorras ainuõige samm.

"Relvade liikumise korrektne dokumenteerime ja igal ajahetkel täpse ülevaate omamine on ülimalt oluline," ütles Miilits.

Kantsleri sõnul lahkub lisaks rektorile ametist ka selle osakonna juhataja, kelle vastutusalas probleem on. Juba varem on ametist lahkunud vastutav relvur.

Kantsler lisas, et Sisekaitseakadeemias on juba algatatud vajalikud edasised menetlused ja protsessid ilmnenud puuduste kõrvaldamiseks. 

Relvade kadumisest on teavitatud politseid. Politsei on alustanud väärteomenetlust relvaseaduse paragrahvi järgi, mis käsitleb relva, tulirelva olulise osa või laskemoona käitlemise nõuete ning nende arvestuse ja registreerimise korra või nõuetele mittevastava laskekõlbmatu relva käitlemise nõuete rikkumist.

Sisekaitseakadeemia rektori ametikohale kuulutatakse välja avalik konkurss. Uue koolijuhi leidmiseni on rektori kohusetäitjaks õppeprorektor Ingrid Vetka. 

Marek Link. Autor/allikas: Sisekaitseakadeemia

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: