Sisekaitseakadeemia rektoriks kandideerivad Kuno Tammearu ja Mati Lukas

Sisekaitseakadeemia peahoone.
Sisekaitseakadeemia peahoone. Autor/allikas: Eesti Betooniühing

Sisekaitseakadeemia (SKA) rektoriks kandideerivad päästeameti senine peadirektor Kuno Tammearu ja Tallinna Tehnikaülikoolis juhikohtadel töötanud Mati Lukas.

Sisekaitseakadeemia rektori konkursile laekus viis avaldust. Lõppvooru jõudis pärast SKA Nõunike kogule oma arenguvisiooni tutvustamist kaks kandidaati – Kuno Tammearu ja Mati Lukas, teatas konkurssi korraldava siseministeeriumi pressiesindaja reedel ERR-ile.

Rektori kandidaatide debatt toimub 1. veebruaril sisekaitseakadeemias. Pärast debatti esitab konkursikomisjon siseministrile ettepaneku töösuhte sõlmimiseks koos omapoolse eelistusega. Töölepingu sõlmib siseminister.

Sisekaitseakadeemia rektorilt eeldatakse doktorikraadi või magistrikraadi koos vähemalt viieaastase siseturvalisuse valdkonna juhtimiskogemusega, eesti ja inglise keele oskust C1 tasemel, teise võõrkeele valdamist tasemel B2 ning riigisaladusele juurdepääsuloa olemasolekut või valmisolekut selle taotlemiseks.

Rektori ametiaeg on viis aastat.

Sisekaitseakadeemias tuvastati novembris kuue Makarovi püstoli kadumine, misjärel akadeemia rektor Marek Link astus ametist tagasi. Uue rektori konkursile sai oma kandidatuuri esitada kuni 13. detsembrini.

Päästeameti peadirektori Tammearu ametiaeg lõpeb 1. aprillil.

Lukas juhtis kuni 2020. aasta augusti lõpuni  Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskust Mektory, enne seda TTÜ Avatud ülikooli, ning ta on olnud ka TTÜ prorektor.  

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: