Plaan: terviseamet rajab Paldiski maantee majja kontorite asemele laborid

Terviseameti hoone Paldiski maanteel
Terviseameti hoone Paldiski maanteel Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Terviseameti juhtidel on plaan kolida Tallinnas Paldiski maanteel asuvast hoonest välja kontorid ja jätta kogu maja eri laborite kasutusse.

Sotsiaalministeeriumis aset leidnud kohtumisel tutvustasid terviseameti juht Birgit Lao ja terviseala asekantsleri nõunik Katrin Idla ministeeriumile plaani terviseameti hoone paremaks kasutuseks.

Praegu eri pindadel paiknevad riiklikud ja erasektori laborid saaks kokku tuua terviseameti Paldiski maantee hoonesse, kus on laboriteks sobivad pinnad, kuid kus kontoreid pidada on kallis. "Tänane terviseameti maja on ehitatud laboritele sobilikuks ning kontoripinnana kasutamiseks on see kallis. Rahandusministeeriumile tutvustatakse ideed, et selles majas võiksid paikneda eri juriidiliste isikute laborid, kes jagaksid teenuseid ja taristut. Paldiski maantee n-ö laborimaja tähendaks Tallinna laborite paiknemist ühes asukohas, kuid ei tähenda sisulist ühendamist," märgivad protokolli koostajad.

Lao ütles ERR-ile, et terviseametil pole veel kinnitust, kas laborimaja plaan riigireformi käigus üldse lauale võetakse. "Kui saame rahandusministeeriumist kinnituse laborireformile, siis saame selle ideega edasi minna," sõnas Lao. "See oleks tore, kui erasektori laborid saaksid riigi omadega ühes majas koos olla," lisas Lao.

Viimati ületas terviseameti Paldiski maantee hoone uudistekünnise 2021. aasta suvel, kui hoone külmladudes seiskus jahutus ja riknes 100 000 doosi vaktsiine ja muid ravimeid. Juhtumit uurinud riiklik komisjon jõudis toona järeldusele, et suure tõenäosusega põhjustas terviseameti külmladude jahutussüsteemide seiskumise suhteliselt pikaajaline kuum ilm koostoimes külmladude projekteerimis- ja ehitusvigadega ja hoonet kasutava isiku puudulik järelevalve. Eraldi toodi välja, et põhiprojekti kohaselt ei olnud olemasolevad külmlaod projekteeritud heaks ehitustavaks oleva ruum-ruumis põhimõttel. 

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: