X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Võrumaa jahimehed piiravad lambaid murdvate huntide arvukust

Foto: Võrumaa Jahimeeste Selts

Jahimehed piiravad Võrumaal huntide arvukust, sest viimasel ajal on üha enam sagenenud juhtumid, kui hundid murravad talunike lambaid ja koeri.

Kuna Võrumaal on huntide arv hinnanguliselt kasvanud, siis kohalikele jahimeestele anti sel jahihooajal luba lasta lausa 16 hunti. Etteantud normist on jahimeestel pool täidetud.

"Kui nüüd mõelda lambakasvatajate peale ja sellele, et möödunud aastal murtud ja vigastatud lammaste arv oli suurusjärgus 100, siis kui meil õnnestub 16 hunti ära küttida, ma usun, et lambakasvatajad saavad alanud aastal natukenegi rahulikumalt magada," sõnas Võrumaa Jahimeeste Seltsi juht Mati Kivistik.

Jahimehed peavad hundijahti üheks keerukamaks. Eduka jahi jaoks peavad ka ilmastikuolud olema sobilikud.

"Eeldus on see, et oleks lund. Hundijaht nõuab hästi korralikku eeltööd. Kui on korralik jahiluure, kui on korralik mees, kes tunneb jälge, kes põhimõtteliselt peab mõtlema nagu hunt, siis see jaht peab ka õnnestuma. Muidugi jahimeestelt nõutakse kütiliinil olles distsipliini – vaikus, rahu, ei mingit mulisemist, ei telefoni näppimist. Nii nagu peab olema – kannatus, meeletu kannatus," selgitas jahimees Toomas Kaun.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: