Prantsusmaa soovitab oma kodanikel Valgevenest otsekohe lahkuda

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka juhtimisel on Valgevene olnud Venemaa liitlane
Valgevene president Aljaksandr Lukašenka juhtimisel on Valgevene olnud Venemaa liitlane Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Markus Schreiber

Prantsusmaa soovitab enda kodanikel Valgevenesse mitte reisida ning soovitab ka riigis olevatel Prantsusmaa kodanikel viivitamata Valgevenest lahkuda.

Prantsuse välisministeerium teatas esmaspäeval, et ei soovita oma kodanikel Valgevenesse reisida tulenevalt Venemaa algatatud sõjast Ukraina vastu ning Valgevene õhuruumi sulgemisest.

Prantsusmaa soovitab oma kodanikel Valgevenest kohe lahkuda mööda maismaad läbi Leedu, Poola või Läti. Lennuühenduse kaudu riigist lahkumiseks võib vaja minna Valgevene siseministeeriumi väljastatud riigist väljumise viisat.

Leedu ja Läti piiripunktid Valgevenega on avatud. Poola-Valgevene piiripunktidest on avatud ainult Brest-Terespol.

Prantsuse välisministeerium soovitab oma kodanikel ka vältida poliitilise iseloomuga kokkusaamisi Valgevenes ning mitte näidata vaenulikku muljet Valgevene jõustruktuuride suhtes. Samuti ei soovita Prantsusmaa enda kodanikel Valgevene politseist ega teistest jõustruktuuridest pilte teha. Sellised tegevused võivad endaga Valgevenes kaasa tuua mitu aastat vangistust.

Euroopa Liidu lennundusettevõtted lõpetasid Valgevenesse reisimise peale 2021. aasta 24. maid. Samas on võimalik jõuda riiki teiste riikide lennuettevõtete kaudu.

USA saatkond Moskvas teatas esmaspäeval, et USA kodanikud peaksid Venemaalt võimalikult kiiresti lahkuma.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: