Läti valitsus keeldus koostööst LNG-terminali arendajatega

Läti valitsus keeldus koostööst Skulte vedelgaasi terminali arendajate ja võimaliku strateegilise erainvestoriga, sest polnud nõus andma küsitud mahus riigipoolseid garantiisid. Kuu aja jooksul peab uus kliima- ja energeetikaministeerium esitama gaasiterminali rajamiseks teised lahendused.

Kuigi Skulte gaasiterminal on saanud seimilt rahvusliku tähtsusega objekti staatuse, pole projekti arendajatel ka strateegilise investori kaasamise järel õnnestunud valitsust oma plaanides veenda.

Eksperdid on pidanud pakkumist nõrgaks ja riigilt küsitud garantiisid liiga suureks. Nendega nõustumine poleks tarbijate huvides ja parlamendi otsuses Skulte terminali rajamise kohta pole garantiidest juttugi.

"Arvestades küsitud garantiide mahtu ja eeliseid ning hinnates kõiki asjaolusid, otsustas valitsus esitatud ettepanekuid mitte toetada," lausus Läti kliima- ja energeetikaminister Raimonds Cudars.

Mida täpselt küsiti, üldsusele ei öelda. Seimi otsusest vedelgaasiterminal Skultesse rajada siiski ei taganeta, ehkki esialgu kavandatud ajaks – järgmise aasta lõpuks – tundub selle valmimine nüüd ebatõenäoline.

"Ülesanne pole muutunud. Peame otsima teisi lahendusi," nentis Läti peaminister Krišjanis Karins.

Üks võimalus on, et Läti riik rajab mõne oma aktsiaseltsi kaudu terminali ise.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: