Saaremaalgi oli seekord valimisaktiivsus väga suur

Foto: Rene Kundla/ERR

Saaremaal polnud pühapäeval isegi peateemaks, kes saab sealt ringkonnast kõige rohkem hääli, vaid hoopis nii nagu mujalgi Eestis – mitmete eelmiste valimistega võrreldes hüppeliselt suurem valimisaktiivsus.

Kui eelmistel riigikogu  valimistel oli saarlaste valimisaktiivsus 60,5 protsenti, siis seekord oli see juba  üle 70 protsendi. Mis on toonud inimesed oma kodanikukohust täitma? Kindlasti ei andnud  sellele küsimusele ühest vastust ka põgus Saaremaa suurima valimisjaoskonna külastamine.  

"Jah, hoolega käivad. On inimesi, kes ütlevad, et nad ei ole 10 aastat valimas käinud," ütles valimiskomisjoni esimees Mati Talvistu.

"Meil oli selline plaan, tulla viimasel minutil. Tükk aega tagasi juba mõtlesime, et pole ammu käinud ja nüüd tuleb ikka see tükk ära teha. Me arutasime pikalt," rääkisid Mati ja Lola.

"Võimalik, et ajad on keerulised ja kriitilised. Ja kõigile läheb korda see, kuidas meie tulevik saab olema ja kelle kätte me oma riigi juhtimise usaldame. Minugi jaoks on see oluline," lausus Margus.

Vähemalt üks asi seoses valimistega muutub aga juba homsest. Ei ole meie linnapildis ja teedel näha enam kirevaid plakateid ja näopiltidega sõidukeid. Oleme jõudnud taas tagasi ligi neli aastat kestvasse halli argipäeva.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: