Prügivedajate streik täitis Pariisi tänavad prügiga

Prantsusmaa pealinn Pariis
Prantsusmaa pealinn Pariis Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Julien Mattia

Ajaleht The Times kirjutab, et prügivedajate streik täitis Prantsusmaa pealinna Pariisi tänavad prügiga ning linnakodanikud on nüüd hädas rottidega.

Prantsusmaal puhkesid suured pensionireformi vastased meeleavaldused, kuna president Emmanuel Macron tahab tõsta pensioniiga 64. eluaastani. Pensionireformi tõttu hakkasid streikima ka Pariisis tegutsevad prügivedajad. 

Pariisi tänavad on nüüd kaetud prügiga. Valitsus süüdistab linnavalitsust, et see ei tee prügi äraviimiseks mitte midagi. Pariisi vasakpoolne linnapea Anne Hidalgo aga toetab streikijaid.

Prantsuse valitsuskabineti liige Olivia Gregoire ütles, et Hidalgo ajab oma poliitilised vaated segamini avaliku julgeoleku küsimusega. 

Pariisi linnavalitsus süüdistab prügikriisis aga valitsust. "Prügivedajad streigivad teie reformi vastu. Võtke see tagasi," teatas Pariisi abilinnapea Ian Brossat. 

Pariisi tänavatel on nüüd liikvel palju rotte, linnas elab kokku umbes 6,5 miljonit rotti, vahendas The Times.

Viimased küsitlused näitavad, et Macroni pensionireformi ei toeta umbes 70 protsenti prantslastest. Prantsusmaa parlamendi ülemkoda kiitis hiljuti heaks Macroni algatatud vastuolulise pensionireformi. Kolmapäeval läheb see hääletusele parlamendi alamkotta, rahvusassambleesse. 

Kui Macroni valitsus, mis viimastel valimistel kaotas rahvusassamblees enamuse, ei saavuta seadusele vajalikku toetust, võib peaminister Borne kasutada ka seni harva rakendatud ja äärmiselt vastuolulist põhiseaduslikku võimalust, mida tuntakse artikkel 49/3 nime all, et suruda seadus läbi ilma hääletuseta alamkojas.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: