Vene võimud otsisid Memoriali töötajate kodud läbi

Nobeli rahupreemia saanud Vene inimõigusorganisatsiooni Memorial kontor Moskvas
Nobeli rahupreemia saanud Vene inimõigusorganisatsiooni Memorial kontor Moskvas Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Maxim Shemetov

Venemaa võimud otsisid teisipäeval läbi suletud inimõigusorganisatsiooni Memorial töötajate kodud. Läbiotsimised tehti "natsismi rehabiliteerimise" kriminaalasja käigus.

Vene võimud otsisid läbi Memoriali tegevusega seotud kuue inimese kodu.

"Praegu tulid nad paljude Memoriali töötajate kodudesse. Kutsuti advokaadid," teatas suletud inimõigusorganisatsioon sotsiaalmeedias. 

Memoriali teatel otsiti läbi ka organisatsiooni endise juhi Jan Ratšinski kodu. Uurimine on seotud 3. märtsil algatatud kriminaalasjaga, mis käsitleb natsismi rehabiliteerimist internetis, vahendas Interfax. 

Vene ülemkohus andis 2021. aasta detsembris korralduse sulgeda Memorial.

Memorial on Venemaa tuntuim inimõigusorganisatsioon ja see asutati 1989. aastal. Organisatsioon on väsimatult võidelnud inimõiguste eest. Rühmitus on katalogiseerinud aastaid Nõukogude Liidus toime pandud kuritegusid, eriti andmeid Gulagi kohta.

Memorial sai 2022. aastal Nobeli rahupreemia.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: