Riigikohtu esimees toetab riigikohtuniku kandidaadina Vahur-Peeter Liini

Riigikohus
Riigikohus Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikohtu esimees Villu Kõve toetab riigikohtu tsiviilkolleegiumi uue liikmena praegust Tartu ringkonnakohtu kohtunikku Vahur-Peeter Liini ja alustab pärast riigikogu kokkutulemist tema tutvustamist fraktsioonidele.

Kõve märkis riigikohtu teatel, et Liinil on juba pikk töökogemus kohtusüsteemis ja paralleelselt on ta tegutsenud ka õppejõuna. "Ootan Vahur-Peetri panust tsiviilkolleegiumisse iseäranis menetlusõiguse ja tööõiguse eksperdina," ütles riigikohtu esimees.

Vahur-Peeter Liin on praegu Tartu ringkonnakohtu kohtunik, kuid ta on viidud ajutiselt üle justiitsministeeriumisse, kus ta tegeleb nõunikuna menetlusõiguse küsimustega. Varem on Liin olnud ametis Tallinna ringkonnakohtu ja Tartu maakohtu kohtunikuna ning enne seda riigikohtu tsiviilkolleegiumi nõunikuna.

Alates 2009. aastast on Liin tegutsenud ka Tartu Ülikooli õigusteaduskonna õppejõuna ning ta on avaldanud teadustöid eraõiguse ja konstitutsiooniõiguse teemadel. 2021. aastat kuulub ta Eesti Kohtunike Ühingu juhatusse.

Riigikohtu liikme koht vabaneb 1. oktoobrist 2023, sest riigikohtunik Tambet Tampuu jääb pensionile. Vabanevale ametikohale kuulutati välja avalik konkurss, millel osales kolm inimest.

Riigikohtuniku ametisse kinnitamise otsustab riigikogu.

Vahur-Peeter Liin Autor/allikas: Riigikohus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: