Uus valitsus teeb peretoetuste süsteemi täiesti ümber

{{1680961020000 | amCalendar}}
Tallinn
Tallinn Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Uus valitsuskoalitsioon asub muutma hiljuti kehtestatud peretoetuste süsteemi, vähendades suurperede toetusi ning kaotades indekseerimise ja sujuva väljumise.

"Perehüvitust seaduses on plaanis kaotada indekseerimine, kaotada järk-järguline väljumine," ütles peaminister Kaja Kallas.

Kallas märkis, et ka suurperede toetusi on plaanis vähendada.

Kallase erakonnakaaslane, tulevane rahandusminister Mart Võrklaev ütles "Aktuaalses kaameras", et lasterikaste perede toetamise indekseerimine lõpetatakse ära ning ka järk-järguline toetusest väljumine.

"Sujuv väljumine, kus võib olla kaks väikest last, üks täiskasvanud laps, siis said veel kaks kolmandikku lasterikka pere toetusest, selle lõpetame ära," lausus ta.

Ühe- ja kahelapselised pered samas toetust juurde ei saa, sest riigieelarves puuduvad selleks vahendid, lausus Võrklaev.  

"Lasterikkal perel 200 eurot võtame vähemaks, juurde meil pole võimalik panna, sest riigieelarve seda ei võimalda. Kuhu me suuna võtame – ikkagi vajaduspõhisele lähenemisele. Väga kaua on puudu olnud raha harvikhaigusega lastel, lastekodulastel ja elatisabis. Me paneme raha sihitult teenustesse ja suurematele abivajajatele," lausus Võrkalev.

Peretoetuste eelnõu võeti möödunud aasta lõpus vastu teiste seas Sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna häältega.

Seadus tõstis selle aasta 1. jaanuarist esimese ja teise lapse toetuse 60 eurolt ja üksikvanema lapse toetuse 19,18 eurolt 80 eurole kuus. Lasterikka pere toetus suurenes kolme kuni kuue lapse puhul 300-lt 650 eurole ning seitsme ja enama lapse puhul 400-lt 850 eurole kuus. Praeguse seaduse kohaselt indekseeritakse alates 2024. aasta 1. maist lasterikka pere toetus pensioniindeksiga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: