Kaitseväe üksus suundus välisoperatsioonile Iraaki

Kolmapäeval siirdus Ämari lennubaasist välisoperatsioonile Iraaki jalaväeüksus Estcoy-18, mis hakkab teenima Ameerika Ühendriikide juhitud operatsioonil Inherent Resolve.

Eesti kaitseväelaste ülesanneteks operatsioonil saavad olema baasikaitse-, kiirreageerimisüksuse mehitamine ja võtmeisikute julgestamine.

"Kui üksus tegutseb hästi, siis see loomulikult loob ka eestlastest ja Eesti üksusest maine. Sellest kompaniist, kes praegu esimesena sinna missioonipiirkonda läheb – sellest üksusest oleneb väga palju," ütles kaitseväelased teele saatnud Scoutspataljoni ülem kolonel Ranno Raudsik.

Iraaki suundunud üksuse põhiosa moodustab Scoutspataljoni vähendatud jalaväekompanii Estcoy-18. Iraagis teeniva kontingendi hulka kuuluvad ka rahvuslik toetuselement tagalaüksusena ning staabiohvitserid ja -allohvitserid.

Eesti kaitseväe kontingendi teenistuskohaks on Erbili piirkond Iraagis. Üksus paikneb koos rahvusvahelise ühendsihtüksusega Erbili õhuväebaasis. Eesti üksus võtab vastutuse üle Hollandi kompaniilt, mis täitis seni samu ülesandeid.

Eesti kaitseväelased jõudsid Iraaki kolmapäeva õhtul ning alustavad lähiajal teenistusülesannete täitmist.

Eesti otsustas liituda Ameerika Ühendriikide juhitava sõjalise koalitsiooniga Iraagis operatsiooni Inherent Resolve (OIR) raames juba 2016. aastal, kuid senine mandaat võimaldas kuni viie kaitseväelase lähetamist ühendsihtüksuse staapi.

Varem on Eesti osalenud Iraagis operatsioonidel Iraqi Freedom (OIF) aastatel 2003–2009 ja NATO Mission Iraq aastatel 2005–2011 ja alates 2018. aastast tänaseni.

Eesti kaitseväelased on osalenud erinevatel välisoperatsioonidel ligi 20 aastat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: