Valitsus võtab riigiettevõtetest 66 miljonit dividende

Eesti Loto maja
Eesti Loto maja Autor/allikas: nobe.ee

Valitsus kinnitas riigi äriühingute makstavate dividendide summad 2023. aastaks. Otsuse järgi laekub riigieelarvesse 66,35 miljonit eurot dividende.

Riigi äriühingute dividendid on tänavu 66 355 521 eurot, millest riigieelarvesse laekub 66 354 446 eurot, kuivõrd riik ei ole kõikide ettevõtete ainuomanik ning eelarvesse laekub osalusele vastav osa.

Dividende maksavad tänavu kuus riigi äriühingut. Enim, 32,1 miljonit eurot, maksab dividende Riigi Kinnisvara AS (RKAS). Eleringilt laekub 13,5 ja Eesti Lotolt 14,3 miljonit.

Dividendiettepanekute tegemisel lähtus rahandusministeerium riigieelarves kavandatud arvudest, valdkonnaministrite ettepanekutest ja äriühingute eelmise aasta majandustulemustest, aga ka finantsprognoosidest.

Eraldi otsustena on valitsus varem kinnitanud Eesti Energia AS-i (68,9 miljonit eurot) ja AS-i Tallinna Sadam (19,2, sealhulgas riigieelarvesse 12,9 miljonit eurot) dividendisummad ning eraldi tulevad veel kinnitamisele Riigimetsa Majandamise Keskuse, AS-i Saate Liinid ja AS-i Eesti Vanglatööstus dividendid.

Riigieelarvesse on riigi otsustusõigusega äriühingutelt dividende tänavu kokku kavandatud 139,8 miljonit eurot. 2022. aastal laekus riigieelarvesse riigi vähemalt otsustusõigusega äriühingutelt dividende summas 116,1 miljonit eurot.

Kinnitatud dividendisummad 2023.aastaks. Autor/allikas: Rahandusministeerium

Tabelis ei kajastu AS Ökosil ega AS Levira, sest neis puudub riigil otsustusõigus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: