Riigikogu määras Urmas Varblase Eesti Panga nõukogu esimeheks

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu kiitis kolmapäeval heaks president Alar Karise ettepaneku nimetada Eesti Panga nõukogu uueks esimeheks Urmas Varblane.

Varblane asub Eesti Panga nõukogu juhtima 13. juunil, kui lõppevad praeguse nõukogu esimehe Mart Laari volitused. Laar on nõukogu esimees alates aastast 2018.

Eesti Panga nõukogu esimehe ametiaeg on viis aastat.

Varblane on Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor. Ta on Teaduste Akadeemia liige ning avaldanud sadu teaduspublikatsioone.

Eelmisel nädalal otsustas riigikogu nimetada Eesti Panga nõukogu liikmeteks riigikogu liikme Anti Allase (SDE), Jaanus Karilaiu (KE), Aivar Koka (Isamaa), Andres Suti (RE), Jaak Valge (EKRE) ja Igor Taro (E200). Riigikogu liikmetest nõukogu liikmete volitused algavad otsuse jõustumisel ja kestavad kuni riigikogu liikme volituste peatumise või lõppemiseni.

Eesti Panga nõukogu koosneb esimehest, riigikogu fraktsioonide esindajatest ja valdkonna asjatundjatest. Iga riigikogu fraktsioon saab nõukogusse ühe oma liikme ja nõukogu esimees esitab neli valdkonna asjatundjat.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: