Saaremaa Lihatööstus koondab pooled töötajad

{{1686206880000 | amCalendar}}
Foto: Saaremaa Lihatööstus

Saneerimisel olev Saaremaa Lihatööstus korraldab töö ümber, millega kaasneb ka poolte töötajate kollektiivne koondamine, kirjutab Saarte Hääl.

Saaremaa Lihatööstuse praegusest 137 töötajast on plaanis juulis ja augustis koondada pooled ehk 69 inimest, märgib ajaleht.

Ettevõtte omanik Vjatšeslav Leedo ütles Kadi raadiole antud kommentaaris, et see samm tuleneb saneerimiskavast ja eesmärk on tööstuse kulud viia miinimumini, et siis hakata seda taas üles töötama.

Leedo nentis, et lisaks töötajate arvu vähendamisele tuleb üle vaadata ka tööstuse tooteportfell. Midagi kaob ära, aga midagi võib tulla ka asemele, lausus ta.

Lihatööstus läks saneerimisele märtsis. Leedo ütles siis, et eesmärk on päästa tööstus kõige hullemast.

Lihatööstuse juhi Kristjan Leedo sõnul kukub ettevõtte maht poole võrra. "Me hakkame tootma kuskil sadakond tonni või natuke rohkem kuus. Osad tootegrupid ei ole tarbijale praegu poest kättesaadavad," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale".

Ettevõtte juht näeb praegusesse seisu sattumise taga mõningate juhtimisvigade kõrval olulise põhjusena energiakandjate hinnatõusu.

"Juhtimises ongi selline asi, et vigu tuleb ikka sisse. Ma arvan, et osa otsuseid tehti kindlasti natuke hilja, osad otsused oleks võib-olla pidanud teistsugused olema," ütles Kristjan Leedo. "Kõik muud sisendid, gaasid, põlevkiviõlid, pakendid, tooraine, kõik mida tööstuses kasutatakse, kõik tõusid. Mitte nii palju protsentuaalselt kui elekter, aga nad tõusid ikkagi 30-50 protsenti," ütles Kristjan Leedo.

Kui keerulises olukorras siiski ka midagi positiivset leida, siis arvab ettevõtte juht, et viieks aastaks koostatud saneerimiskavast tullakse kiiremini välja ning soovib endise tootmismahu juurde tagasi jõuda paari aastaga.

Lihatööstusest üle tee asuval Saaremaa lehmade piimast põhiliselt juustu tootmisega tegeleval Saaremaa piimatööstusel olid samuti veel mõned kuud tagasi keerulised ajad, aga Saaremaa Piimaühistu esimees Tõnu Post kinnitas, et nendel on nüüd taas olukord kontrolli all ja edasi minnakse optimistlikult.

Toimetaja: Margus Muld

Allikas: Saarte Hääl, "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: