Gruusia president andis opositsioonimeelsele ajakirjanikule armu

Gruusia president Salome Zurabišvili
Gruusia president Salome Zurabišvili Autor/allikas: SCANPIX/AFP/KENZO TRIBOUILLARD

Gruusia opositsioonimeelse telekanali Mtavari TV ankur ja omanik Nika Gvaramia lahkus reede õhtul kinnipidamiskohast, vabanedes tänu president Salome Zurabišvili armuandmisele.

"Ma ei oodanud presidendilt sellist otsust, kuid olen kindel, et president ei langetanud sellist otsust mitte minu, vaid Gruusia jaoks," rääkis Gvaramia Rustavi vanglast vabanedes.

Ühtlasi vabandas ta presidendi ees ebatsensuursete väljendite pärast, mida oli otse-eetris tema kohta kasutanud.

Samuti kutsus Gvaramia üles endise presidendi Mihheil Saakašvili vanglast vabastamisele. 

Saakašvili presidendiks oleku ajal oli Gvaramia ka justiitsminister ja peaprokuröri asetäitja ning aastail 2012–2019 juhtis ta telekanalit Rustavi 2.

Selle aasta alguses toimusid Gruusias protestid vastuolulise välisagentide seaduse vastu. Seaduseelnõu kritiseerisid tugevalt Euroopa Liit, USA kui ka Eesti. Lõpuks võttis valitsuspartei Gruusia Unistus seaduse tagasi. 

Zurabišvili astus ametisse 2018. aastal ja on mitu korda läinud võimuparteiga riidu. Armuandmine on üks valdkond, kus Gruusia president saab teha iseseisvaid otsuseid. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/Interfax/Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: